Φοβερό διπλό στο Ηρακλείο για τα κορίτσια του Ping Pong!

Τη νίκη με 4-3 στο τάι μπρέικ επί του Ηρακλείου σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι κατάφερε να πάρει η γυναικεία ομάδα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Παναθηναϊκού Α.Ο. στον αγώνα που διεξήχθη σήμερα στις 11.00 για τη 13η αγωνιστική της Β’ Εθνικής Γυναικών. Με αυτή τη νίκη οι πράσινες παρέμειναν αήττητες στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα!

Ένα σπουδαίο παιχνίδι επιτραπέζιας αντισφαίρισης παρακολούθησαμε σήμερα το μεσημέρι μεταξύ του Ηρακλέιου και του Παναθηναϊκού με τις δύο ομάδες να είναι εξαιρετικές. Τα κορίτσια του ΠΑΟ δεν είχαν εύκολο απόγευμα όπως συνηθίζουν καθώς βρήκαν απέναντί τους την πολύ αξιόλογη ομάδα του Ηρακλείου. Αυτό όμως ήταν που τις ώθησε στο να γίνουν ακόμα πιο ανταγωνιστικές και να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του αγώνα και ενώ βρέθηκαν πίσω στο σκορ τρεις φορές να πάρουν τελικά τη νίκη στο τάι μπρέικ!

Για το Τριφύλλι ξεκίνησε η Αλεξανδροπούλου που ηττήθηκε με 3-1 από την Μαδέση, για να ισοφαρίσει σε 1-1 η εκπληκτική σήμερα Αρτσέτου με νίκη 1-3 επί της Τράκα. Ξανά μπροστά η ομάδα του Ηρακλείου καθώς η Τσακέτα αυτή τη φορά γνώρισε την ήττα σε ένα συναρπαστικό σετ από την Καραθανάση με 3-2. Η Αρτσέτου απάντησε για τις πράσινες και με νίκη επί της Μαδέση(1-3) έφερε το ματς στο 2-2. Οι γηπεδούχες βρέθηκαν ένα σετ μακριά από τη νίκη καθώς με νίκη της Καραθανάση (3-1) επί της Αλεξανδροπούλου έκαναν το 3-2. Το Τριφύλλι όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με μεγάλη νίκη της Τσακέτα επί της Τράκα με 2-3 ισοφάρισε το ματς οδηγώντας το παιχνίδι στο διπλό του τάι μπρέικ. Εκεί για τον ΠΑΟ αγωνίστηκαν οι Αρτσέτου και Στεργίου που με νίκη 1-3 επί των Μαδέση και Καραθανάση έκαναν το 3-4 και κράτησαν το αήττητο!

Ήταν η 13η σερί νίκη για τα κορίτσια του ΠΑΟ που αύριο το μεσημέρι στις 13.00 αντιμετωπίζουν το Ζήνωνα Γλυφάδας στη Λεωφόρο!